Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна

Реєстрація

Вхід
Вітаю Вас Гість | RSS


Херсонський дитячий садок №17


Середа, 14.04.2021, 10:20

Булінг (від англ. to bull — переслідувати) — це агресивна свідома поведінка однієї дитини (або групи) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

ХЕРСОНСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ САДОК № 17

 

ХЕРСОНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

від 11.02.2019 р № 45

 

Про запобігання булінгу

 

Відповідно до Законів України «Про освіту», статті 11 Закону України «Про запобігання і протидії домашньому насильству», Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання і протидії домашньому насильству, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року № 658, Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення, затвердженого спільним наказом Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров'я України від 19.08.2014 № 564/836/945/577, Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 02.10.2018 № 1047, листа Міністерства освіти і науки України від 29.12.2018 № 1/9-790 «Щодо організації роботи у закладах освіти з питань запобігання і протидії домашньому насильству та булінгу» та з метою попередження булінгу (цькування), сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від булінгу, та ефективного реагування на факти насильства в закладах освіти

НАКАЗУЮ:

1. Визнати Курчій І.В., директора дитячого садка, уповноваженою особою для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб.

2.Директору Курчій І.В..:

2.1. Вчасно повідомляти уповноважені підрозділи органів Національної поліції України (ювенальна поліція) та Службу у справах дітей про випадки булінгу.

2.2. Довести до відома здобувачів освіти, педагогічних працівників, батьків та інших учасників освітнього процесу щодо їх обов'язку повідомляти керівника закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

3.Вихователям нести персональну відповідальність за дотриманням законодавства про захист суспільної моралі, попередження випадків жорстокості та насильства серед неповнолітніх, активізувати діяльність, спрямовану на розвиток духовності та зміцнення моралі у дітей.

4. До 20.02.2019 року внести у посадові інструкції усіх педагогічних працівників розділ щодо обов'язку запобігання насильству (булінгу) проти дітей, у тому числі з боку дітей, вчасно виявляти випадки булінгу та вживати невідкладних заходів реагування (додаток1).

5. Затвердити план заходів щодо запобігання та протидії булінгу у дитячому садку на 2019 рік (додаток2).

6. До 25.02.2019 року провести інструктаж для всіх працівників, в ході якого висвітлити питання: правила поведінки здобувачів освіти у дитячому садку; план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню); інформацію про уповноважену особу для здійснення невідкладних заходів реагування у випадках виявлення фактів насильства (булінгу) та отримання заяв/повідомлень від постраждалої дитини чи інших осіб.

7. Завгоспу Громовій О.Ю. щотижня здійснювати перевірку приміщень, території закладу з метою виявити місць, які потенційно можуть бути небезпечними та сприятливими для вчинення булінгу.

8. Вихователю Ахтеменко І.В. до 10.03.2019 р. оприлюднити на веб-сайті закладу правила поведінки здобувачів освіти; план заходів, спрямований на запобігання та протидію булінгу (цькуванню).

9. Контроль за виконанням даного наказу залишаю за собою

 

Директор дитячого садка ______________ І.В.Курчій

 

 

 

 

Додаток 1
до наказу № 45 від 11.02.2019 року

 

 

Заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства

 

1. У виявленні фактів домашнього насильства має значення спостережливість педагогічних працівників заклад, їх уважне ставлення до учасників освітнього процесу і здатність вчасно помітити симптоми неблагополуччя в поведінці та настроїв дітей.

2. У разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на домашнє насильство, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною або ризики щодо їх виникнення стосовно дитини, працівник зобов’язаний передати директору інформацію про дитину з метою планування подальших дій щодо заходів для надання медичної, психологічної або іншої допомоги постраждалому.

 

 

 

Додаток 2
до наказу № 45 від 11.02.2019 року

 

ПЛАН ЗАХОДІВ

щодо запобігання та протидії булінгу

у дитячому садку на 2019 рік

 

№ п/п

Назва заходу

Цільова аудиторія

Термін виконання

Відповдалльний

Інформаційно-профілактичні заходи

1

Вивчення законодавчих документів протидії булінгу

педагогічні працівники

лютий-березень

директор

2

Обговорення питання протидії булінгу на загальних батьківських зборах

батьки

травень

директор, вихователі

3

Засідання методичного об’єднання на тему «протидія булінгу в дитячому колективі»

педагогічний колектив

листопад

директор

4

Розробка пам’ятки «Стоп булінг».

педагогічний колектив

квітень-жовтень

вихователі

5

Складання порад «Як допомогти дітям упоратися з булінгом».

педагогічний колектив

лютий-березень

вихователі

6

Калейдоскоп форм і видів роботи у дитячому садку з дорослими і дітьми.

педагогічний колектив

вересень

директор, вихователі

7

Круглий стіл для педагогічного колективу «Безпечний дитсадок. Маски булінгу»

педагогічний колектив

лютий

директор, вихователі

Формування навичок дружніх стосунків

1

Проведення ранкових зустрічей з метою формування навичок дружніх стосунків.

 

вихованці закладу

упродовж року

вихователі

2

Створення морально безпечного освітнього простору, формування позитивного мікроклімату та толерантності міжособистісної взаємодії під час годин спілкування, занять, прогулянок та ігрової діяльності.

вихованці закладу

упродовж року

вихователі

3

Перегляд мультфільмів відповідної спрямованості.

вихованці закладу

упродовж року

вихователі

4

Вивчення літературних творів, розгляд ілюстрацій, інсценування.

вихованці закладу

упродовж року

вихователі

Робота з батьками

1

Консультації:

«Протидія цькуванню в дитячому колективі».

«Булінг від «А» до «Я».

«Стоп насильству в сім’ї».

 

батьки

упродовж року

вихователі

2

Тренінг «Як навчити дітей безпеці в Інтернеті».

 

батьки

вересень

вихователі

3

Інформаційна робота через веб-сайт закладу.

 

батьки

упродовж року

директор

 

 

 

 

 

 

 

 

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Квітень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Архів записів

Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2021 uCoz